Green Power Investment s.r.o., (GPI) je společností podnikající v oblasti obnovitelných zdrojů se zaměřením na solární energetiku a vodík. V rámci své činnosti zajišťujeme development, projekční práce, výstavbu a provoz fotovoltaických elektráren v zemích EU i mimo tyto země.

projekty

Na trhu působíme od roku 2010 a své aktivity rozvíjíme především  v Balkánských zemích, úspěšně jsme zrealizovali fotovoltaické parky v  Česku na Slovensku, v Maďarsku. GPI aktuálně dokončila první solární elektrárnu v Srbsku o výkonu 1 MWp na střeše.

projekty

Od svého založení skupina realizovala na tři desítky projektů o celkovém instalovaném výkonu přes 120 MW, z toho v Maďarsku bylo dosud dokončeno a připojeno 15 solárních elektráren o celkovém instalovaném výkonu 25 MW. Aktuálně připravujeme několik desítek fotovoltaických parků představujících instalovaný výkon cca 500 MW.

Byznysovou strategií skupiny je fotovoltaické parky nejen projektovat a stavět, ale také vlastnit a provozovat. Firma vidí svou budoucnost nejen v solární energetice, ale zajímá se také o další příležitosti v oblasti obnovitelných zdrojů, předně o propojení fotovoltaiky s bateriovými úložišti, výrobou a distribuci vodíku.

Klíčové mezníky

2025
realizace prvních fotovoltaických projektů společně se zeleným vodíkem

2023
Vstup na trh do pěti nových zemí

2022
Posílení týmu, rozšíření působnosti na Balkánské země, zahájení činnosti v oblasti vodíku, realizace první FVE v Srbsku

2021
realizace prvních projektů v Bulharsku

2020
založení společnosti Green Power Investment, příprava prvních projektů v Bulharsku

2019
rozhodnutí vlastníku SOLIDSUN založit společnost pro realizaci zahraničních zakázek a zakázek většího rozsahu

2013
založení společnosti SOLIDSUN s.r.o.

Dokumenty

Kontakty

    Před odesláním vyplňte prosím všechna pole, jinak nebude možné formulář odeslat. Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů dle GDPR

    SolidSun
    Jsme součástí Skupiny SOLIDSUN

    Partneři

    Partneři