Ředitel Centra energetických a environmentálních technologií prof. Ing. Stanislav Mišák, Ph.D., si Vás dovoluje pozvat na slavnostní otevření nového polygonu CEET – explorer, které se uskuteční 23. října 2023 v 9:00 hodin v kampusu VŠB-TUO.

Slavnostní otevření nového polygonu CEETe je významným okamžikem pro celou výzkumnou komunitu, průmysl a veřejnost. Hlavním úkolem polygonu  je ukázat možnosti, jak se vymanit ze závislosti na fosilních palivech s využitím moderních nízkouhlíkových technologií, a napomoci tak regionu v jeho transformaci z regionu uhelného na region moderní a energeticky soběstačný s maximální prioritou zachování kvalitního života obyvatel.  

Návštěvníci budou mít jedinečnou příležitost prohlédnout si moderní vybavení a laboratoře, které CEETe nabízí. Během dne se uskuteční prezentace inovativních projektů a technologií, které jsou vyvíjeny v centru. Hosté budou také mít možnost setkat se s výzkumnými týmy a partnery CEETe a diskutovat o aktuálních výzkumných směrech a budoucnosti energetiky.

CEETe je centrem nové generace spojující výzkum, vývoj a tržní uplatnitelnost výsledků mezisektorové spolupráce v oblasti udržitelné energetiky, jehož cílem je transfer inovačních technologií pro zajištění energetické soběstačnosti a surovinové nezávislosti v evropském kontextu.

Projekt Centrum energetických a environmentálních technologií – explorer je spolufinancován Evropskou unií.

Zdroj: ceet.vsb.cz

Zdroj: ceet.vsb.cz

SolidSun
Jsme součástí Skupiny SOLIDSUN

Partneři

Partneři